بنیاد آکادمیک جهانی استاد پروفسور دکتر علیرضا یلدا در دانش پزشکی

استاد استادان پروفسور دکتر علیرضا یلدا در تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۰۹ در تهران دیده به جهان گشود . وی پس از طی‌ تحصیلات دبستان و دبیرستان در تهران با کسب نمرات درخشان و موفقیت در امتحانات دشوارکنکور پزشکی به دانشکده پزشکی‌ دانشگاه تهران راه یافت و دانشنامه دکترای پزشکی‌ را در سال ۱۳۳۶ از این دانشگاه دریافت نمود. استاد در سال ۱۳۳۹ موفّق به کسب تخصص در رشته بیماریهای داخلی‌ و عفونی گردید و در همین سال به موجب توانایی‌های بالای علمی‌ و اخلاقی‌ به عضویت کادر علمی‌ دانشکده پزشکی‌ دانشگاه تهران پذیرفته شد. پژوهش‌های برجسته در بیماری‌های عفونی، توانایی‌های خارق العاده  آموزشی و رفتارهای شایسته اخلاقی‌ و انسانی‌ نسبت به بیماران، همکاران، پرسنل کادر پزشکی‌ و شاگردانش از پروفسور یلدا استادی بی‌ بدیل در سطح بین المللی و اسطوره‌ای از دانش، اخلاق و انسانیت ساخت.
استاد پروفسور دکتر علیرضا یلدا در مدت کوتاهی به بالا‌ترین پایه علمی‌ دانشگاهی که همان استادی ممتاز دانشگاه باشد دست یافت. ایشان مولف ۱۷ کتاب ارزنده در دانش و اخلاق پزشکی‌ و مقالات بی‌ شمار علمی‌ می‌‌ باشند.

تازه ها

 • هفتمین همایش جهانی پزشکی

  بنیاد جهانی اکادمیک استاد پروفسور دکتر علیرضا یلدا در دانش پزشکی

  تازه ترين دستاوردهای پژوهش در دانش پزشكی ملكولی، سلولی و بالينی

   لینک برنامه هفتمین همایش جهانی پزشکی   

 •  حیطه استاد برجسته

   حیطه مسئولیت اجتماعی در پزشکی و بهداشت

  حیطه اختراع و نوآوری

  حیطه فرهنگ و هنر

  حیطه محقق جوان

  اطلاعات بیشتر

 • كنگره بين المللی پزشکی بنیاد آکادمیک جهانی استاد پروفسوردکترعلیرضا یلدا در دانش پزشکی

  اطلاعات کنگره

  هفتمین همایش جهانی پزشکی

  بنیاد جهانی اکادمیک استاد پروفسور دکتر علیرضا یلدا در دانش پزشکی

  تازه ترين دستاوردهای پژوهش در دانش پزشكی ملكولی، سلولی و بالينی

   لینک برنامه هفتمین همایش جهانی پزشکی   

 • رئیس کنگره: پروفسور علیرضا رنجبر- بن- آلمان
  دبیر علمی‌ کنگره: دکتر مهرناز رسولی نژاد- تهران- ایران
  دبیر اجرائی کنگره: دکتر سید احمدیان- تهران- ایران
  مسئول اجرائی در آلمان: دکتر عباس فردوسی‌- دکتر مهرناز نایب
  مسئول کمیته اجرائی: مریم زاهدی- تهران- ایران
  مسئول جشنواره: مهندس پاول مقراضی- بن- آلمان
 • محورهای این کنگره شامل:

  ایمونولوژی، غدد، سرطان و سلولهای بنیادی، جراحی مغز و اعصاب، جراحی قلب و عروق، فشار خون، نانو فناوری، بیماری های داخلی، بیماری های عفونی، بیماریم های کودکان، تازه های پوست،زنان و زایمان، نفرولوژی، روانشناسی و ... می باشد

  موضوعات کنگره

حیطه های کنگره استاد یلدا

به منظور ارتقای سطح دانش پزشکی و تشویق پژوهشگران و پزشکانی که در عرصه سلامت جامعه تلاش می کنند، هرساله همزمان با مراسم اختتامیه کنگره، بنیاد علمی جهانی دکتر یلدا در جشنواره ای از دانشمندان برتر علوم پایه و بالینی که به دبیرخانه کنگره معرفی شده اند با اهداء نشان بین المللی دکتر یلدا تقدیر می کند، این تقدیر شامل شش حیطه زیر می باشد:

  بالاترین نشان

 این مدال به افرادی که پایه گذار رشته ای در علوم پزشکی بوده و با فعالیت و یا خدمات ویژه ای در عرصه علوم بهداشتی انجام داده اند و یا تحقیقات و نوآوری در سطوح ملی و بین المللی داشته اند که نتیجه آن سالها در خدمت بیماران قرار گرفته تعلق می گیرد.

 حیطه استاد برجسته

این جایزه به افرادی که دارای 4 شاخص زیر باشند تعلق می گیرد:

-          داشتن رتبه استاد تمامی در دانشگاه

-          رضایت دانشجویان و دستیاران از نحوه تدریس و رفتار آنها

-          رضایت دانشگاه از فعالیت علمی ، آموزشی و پژوهشی

-          انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی برجسته

 حیطه مسئولیت اجتماعی در پزشکی و بهداشت

این جایزه به افراد یا موسساتی که کار ویژه ای در ارتباط با مسئولیت اجتماعی در حوزه پزشکی و بهداشت به صورت عام المنفعه  داشته اند تعلق می گیرد.

حیطه اختراع و نوآوری

این جایزه به افرادی که ثبت اختراع از طریق سازمان های مربوطه داشته و یا در راستای خدمات بهداشتی درمانی به جامعه ، روشهای جدیدی ارایه کرده باشند تعلق خواهد گرفت.

حیطه فرهنگ و هنر

این جایزه به پزشکانی که علاوه بر فعالیت درمانی و آموزشی خود در ارتباط با فرهنگ و هنر ایرانی فعالیت مثبتی داشته باشند، تعلق می گیرد.

حیطه محقق جوان

جوانان دانشجو و یا زریدنت که در کنار فعالیت های بالینی خود دارای تحقیقات، مقالات، و فعالیت های علمی باشند. البته فعالیت های دانشجویان باید از سوی روسای بخشها مورد تایید باشد. از نظر رفتار، نظم در کارها، رسیدگی به بیمار، اخلاق پزشکی، کوشش در جهت رفع مشکلات بیمار) شرط سنی برای این حیطه 30 سال درنظر گرفته شده ولی فعلا تا 35 سال محدوده تحمل وجود دارد.

اطلاعات تماس