بنیاد آکادمیک جهانی استاد پروفسور دکتر علیرضا یلدا در دانش پزشکی

استاد استادان پروفسور دکتر علیرضا یلدا در تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۰۹ در تهران دیده به جهان گشود . وی پس از طی‌ تحصیلات دبستان و دبیرستان در تهران با کسب نمرات درخشان و موفقیت در امتحانات دشوارکنکور پزشکی به دانشکده پزشکی‌ دانشگاه تهران راه یافت و دانشنامه دکترای پزشکی‌ را در سال ۱۳۳۶ از این دانشگاه دریافت نمود. استاد در سال ۱۳۳۹ موفّق به کسب تخصص در رشته بیماریهای داخلی‌ و عفونی گردید و در همین سال به موجب توانایی‌های بالای علمی‌ و اخلاقی‌ به عضویت کادر علمی‌ دانشکده پزشکی‌ دانشگاه تهران پذیرفته شد. پژوهش‌های برجسته در بیماری‌های عفونی، توانایی‌های خارق العاده  آموزشی و رفتارهای شایسته اخلاقی‌ و انسانی‌ نسبت به بیماران، همکاران، پرسنل کادر پزشکی‌ و شاگردانش از پروفسور یلدا استادی بی‌ بدیل در سطح بین المللی و اسطوره‌ای از دانش، اخلاق و انسانیت ساخت.
استاد پروفسور دکتر علیرضا یلدا در مدت کوتاهی به بالا‌ترین پایه علمی‌ دانشگاهی که همان استادی ممتاز دانشگاه باشد دست یافت. ایشان مولف ۱۷ کتاب ارزنده در دانش و اخلاق پزشکی‌ و مقالات بی‌ شمار علمی‌ می‌‌ باشند.

تازه ها

 • هفتمین همایش جهانی پزشکی

  بنیاد جهانی اکادمیک استاد پروفسور دکتر علیرضا یلدا در دانش پزشکی

  تازه ترين دستاوردهای پژوهش در دانش پزشكی ملكولی، سلولی و بالينی

   لینک برنامه هفتمین همایش جهانی پزشکی   

 •  حیطه استاد برجسته

   حیطه مسئولیت اجتماعی در پزشکی و بهداشت

  حیطه اختراع و نوآوری

  حیطه فرهنگ و هنر

  حیطه محقق جوان

  اطلاعات بیشتر

 • كنگره بين المللی پزشکی بنیاد آکادمیک جهانی استاد پروفسوردکترعلیرضا یلدا در دانش پزشکی

  اطلاعات کنگره

  هفتمین همایش جهانی پزشکی

  بنیاد جهانی اکادمیک استاد پروفسور دکتر علیرضا یلدا در دانش پزشکی

  تازه ترين دستاوردهای پژوهش در دانش پزشكی ملكولی، سلولی و بالينی

   لینک برنامه هفتمین همایش جهانی پزشکی   

 • رئیس کنگره: پروفسور علیرضا رنجبر- بن- آلمان
  دبیر علمی‌ کنگره: دکتر مهرناز رسولی نژاد- تهران- ایران
  دبیر اجرائی کنگره: دکتر سید احمدیان- تهران- ایران
  مسئول اجرائی در آلمان: دکتر عباس فردوسی‌- دکتر مهرناز نایب
  مسئول کمیته اجرائی: مریم زاهدی- تهران- ایران
  مسئول جشنواره: مهندس پاول مقراضی- بن- آلمان
 • محورهای این کنگره شامل:

  ایمونولوژی، غدد، سرطان و سلولهای بنیادی، جراحی مغز و اعصاب، جراحی قلب و عروق، فشار خون، نانو فناوری، بیماری های داخلی، بیماری های عفونی، بیماریم های کودکان، تازه های پوست،زنان و زایمان، نفرولوژی، روانشناسی و ... می باشد

  موضوعات کنگره

اطلاعات کنگره

 
 

بنیاد جهانی آکادمیک استاد پرفسور دکتر یلدا، در سال 2009 میلادی توسط گروهی از استادان و دانشمندان شناخته‌شده پزشکی ایرانی در خارج از کشور با همکاری استادان برجسته پزشکی داخل کشور که اکثر آن‌ها افتخار شاگردی استاد اسطوره‌ای و چهره ماندگار علم و عمل و اخلاق پزشکی و پدر طب عفونی ایران، استاد علیرضا یلدا را داشته‌اند، در کشور آلمان توسط پرفسور دکتر علیرضا رنجبر بنیان‌گذاری و به ثبت رسید. مقرپایگاه اصلی بنیاد پرفسور یلدا در شهر بن آلمان می باشد.
مهم‌ترین اهداف این بنیاد آکادمیک جهانی در دانش پزشکی که طبق اطلاعات، نخستین بنیاد آکادمیک پزشکی با چنین فرم بنیان‌گذاری و ساختاری در جهان است، مشارکت در ارتقای دانش، هنر و اخلاق پزشکی در جهت بهبودی سلامت عمومی جامعه و افزایش ارتباط علمی و صمیمانه بین دانشمندان و پژوهشگران این رشته است. 
همچنین از دیگر اهداف بنیاد استاد یلدا تلاش در جهت ارتقاء استانداردهای حرفه‌ای، تخصصی و آموزش پزشکی و تشویق و حمایت از دانشمندان و پژوهشگران جوان در رشته‌های پزشکی و بهداشت عمومی می باشد: کنگره تازه ترین دستاورد های پژوهش در دانش پزشکی ملکولی ،سلولی و بالینی که هر ساله همزمان با مراسم گرامیداشت مقام استاد علیرضا یلدا با همکاری بنیاد اکادمیک جهانی استاد علیرضا یلدا و دفتر دانش اموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران  با شرکت برجسته ترین محققان سراسر جهان برگزار می گردد به موضوعات آخرین دستاوردهای پزشکی مولکولی، سلولی، بالینی و بیوتکنولوژی در رشته‌های مختلف تخصصی و فوق تخصصی می‌پردازد. 

اطلاعات تماس