پرفسور یلدا در رسانه

 

اخبار 1395

 

 

آرشیو اخبار

ویژه نامه ششمین کنگره دکتر یلدا

شماره 4 ویژه مهر و آبان 1392

 
شفاآنلاین :سلامت >جامعه پزشکی >حالا نزديک به 60 سال مي‌شود که بي‌هيچ چشمداشت و ادعايي صادقانه و عاشقانه در حوزه طب عفوني ايران کار مي‌کند. چه امروز که پرفسور  يلداست با کلي عناوين ارزشمند پزشکي و چه ديروزها که دانشجوي ممتاز دانشکده پزشکي بود.
 

برندگان چهارمین جایزه بنیاد جهانی «پروفسور یلدا» معرفی و تقدیر شدند

چهارمین جایزه بنیاد جهانی «پروفسور علیرضا یلدا»، پدر دانش بیماری‌های عفونی ایران، طی مراسمی به استادان پیشکسوت و برجسته و پژوهشگران و نوآوران برگزیده عرصه پزشکی اهدا شد.

 

جایزه بنیاد علمی 'پروفسور یلدا

هر ساله بنیاد آکادمیک علمی استاد پروفسور'علیرضا یلدا' تعدادی پزشک برجسته و نیز پزشکانی که دستاوردهای پژوهشی در دانش پزشکی ارایه داده اند را به عنوان افراد برگزیده معرفی می کند.

 

برگزیدگان بنیاد علمی 'پروفسور یلدا' معرفی و تقدیر شدند

تهران-ایرنا-بنیاد آکادمیک علمی استاد پروفسور'علیرضا یلدا' تعدادی پزشک برجسته و نیز پزشکانی که دستاوردهای پژوهشی در دانش پزشکی ارایه داده اند را به عنوان افراد برگزیده معرفی و از آنان تقدیر کرد.

 

چهارمین کنگره بین‌المللی چهار روزه «تازه‌ترین دستاوردهای پژوهش‌ در دانش پزشکی ویژه چهارمین جایزه بنیاد جهانی پرفسور یلدا، پدر دانش بیماری‌های عفونی ایران» در تالار امام بیمارستان امام خمینی (ره) تهران افتتاح شد.
 

اعطای جایزه جهانی «پروفسور یلدا» به 18 استاد برجسته پزشکی کشور

جایزه علمی بنیاد جهانی‌ پروفسور یلدا، روز دوشنبه بیست و نهم آبان ماه طی مراسمی در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی تهران به 18 استاد برجسته پزشکی کشور اعطا می‌شود.

 

وزیر بهداشت بالاترین نشان بنیاد علمی جهانی پروفسور یلدا را دریافت کرد
 
 
بزرگداشت پروفسور یلدا همراه با ارایه دستاوردهای پژوهشی پزشکی به همت بنیاد آکادمیک جهانی استاد علیرضا یلدا برگزار می شود.
 
مراسم اهداء جوایز در روز دوشنبه 29 آبان ماه جاری در تالار ابن سینا دانشگاه پزشکی تهران برگزار می شود.
 
 
"محک" و دریافت مقام "مسئولیت اجتماعی در پزشکی"
موسسه خیریه محک به دلیل خدمات درمانی و حمایتی که به صورت خیریه با اتکا به مشارکت های مردمی به کودکان مبتلا به سرطان ارائه می‌کند، جایزه مسئولیت اجتماعی در دانش پزشکی را از سوی بنیاد جهانی یلدا دریافت کرد. در این مراسم مدیر عامل محک، از نیت خیر هزاران نوعدوستی که با نیک‌اندیشی خود، همراه محک در تحقق حمایت از کودکان مبتلا به سرطان هستند تقدیر و سپاسگزاری کرد. وی نقش محک را در ایجاد ظرفیت جدیدِ درمان به صورت خیریه در زمینه فعالیت های درمانی و پزشکی مؤثر شمرد و راه فعال نمودن این ظرفیت جدید
را، صداقت در عمل دانست.
 

جايزه پروفسور يلدا به يك ايمپلنتولوژيست اهدا مي شود

جايزه علمي پرفسور عليرضا يلدا استاد دانشگاه علوم پزشكي تهران، عضو فرهنگستان علوم پزشكي و برگزيده اولوين همايش چهره هاي ماندگار در عرصه پزشكي در بخش نوآوري و اختراعات پزشكي در سال ۲۰۱۱ به دكتر بهنام شكيبايي مقدم ايمپلنتولوژيست اهدا خواهد شد.

 

اعطا جایزه بنیاد بین المللی پروفسور یلدا به دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

دکتر شهرام شهابی دانشیار ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در زمینه واکسن، جايزه اين آکادمي را در حيطه اختراع و نوآوري را به خود اختصاص داد.

 

مراسم اعطای جایزه پروفسور یلدا در دانشگاه تهران +عكس

سومین «جایزه بنیاد آکادمیک جهانی پروفسور یلدا در دانش پزشکی» شب گذشته در شش رده به برگزیدگان اهدا شد

 

جشنواره سومین کنگره دستاوردهای پژوهش در پزشکی از پزشکی ملکولی تا بالینی برگزار شد و 12 استاد برجسته، 4 دانشمند جوان و یک پزشک هنرمند مورد تقدیر قرار گرفتند و نشان بنیاد علمی دکتر یلدا به وزیر بهداشت اعطا شد.
 
 
 
نشان آکادمی دکتر یلدا به خاطر فعالیت علمی و تحقیقاتی به مرضیه وحید دستجردی و جمعی از دانشمندان جوان کشور اهدا شد.
 
 

اهدای نشان آکادمی دکتر یلدا به وحید دستجردی

شب گذشته مراسم اهدای جایزه ویژه آکادمی دکتر یلدا در تالار ابن‌سینای دانشگاه علوم پزشکی تهران، برگزار شد و علاوه بر مرضیه وحید دستجردی، محققان برجسته علوم پزشکی از جمله فرحناک اسدی، پروفسور احمدرضا دهپور استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران،محمد باقر اسلامی، متخصص ایمونولوژی، مسعود کیمیاگر، متخصص تغذیه،آرین کوچاریان، متخصص اطفال،
شکوه محمدی، فوق تخصص ریه و غلامرضا پورمند، متخصص اورولوژی این جایزه را دریافت کردند.
 
 
 
در تجلی از پدر دانش بیماری‌های عفونی ایران صورت پذیرفت؛
خبرگزاری میزان- خبرگزاری میزان - پروفسور علیرضا یلدا پدر دانش بیماری‌های عفونی ایران به عنوان یکی از اساتید مطرح در زمینه اخلاق پزشکی معروف است، و آنقدر نسبت به این جایگاه او احترام گذاشته می‌شود که در یکی از مراسم‌های گرامیداشت روز پزشک، سه مسئول ارشد کشور دست این استاد را بوسیدند.
 
 
 
 

طی مراسمی با حضور رئیس بخش فرهنگی سفارت آلمان

برگزیدگان جایزه بنیاد جهانی «پروفسور یلدا» معرفی و تقدیر شدنداستاد پیشکسوت دانشگاه، با دعوت از دانشگاهیان برای مشارکت بیشتر در بسط معنویات، توجه به این مهم را گام اولیه در مسیر انسانیت دانست.در حاشيه مراسم دیدوبازدید نوروزي دانشگاه كه روز شنبه 14 فروردين سال 95 در موزه تاريخ علوم پزشكي كشور برگزار شد، دکتر یلدا استاد پیشکسوت دانشگاه، با اشاره به تأثیرات مثبت برگزاری این مراسم گفت: با دیدارهای نوروزی، کدورت‌ها رفع می‌شود و انسان‌ها متوجه می‌شوند که جدایی و دوری از یکدیگر، بدترین چیز است. 
وی در پاسخ به این پرسش که "آرزوی قلبی شما برای دانشگاه در سال جدید چیست؟" گفت: امیدوارم همکاران دانشگاه برای دستیابی به پیشرفت‌های علمی و عملی و بسط بیشتر ابعاد معنوی و اخلاقی که در رأس همه امور است، مشارکت بیشتری داشته باشند.   

منبع: سایت روابط عمومی دانشگاه

اطلاعات تماس