یلدای ماندگار اولین مراسم یادبود استاد فقید دکتر علیرضا یلدا

بدانیم که خوشبختی هر فرد در خوشبختی دیگران نهفته است و همه ایمان به پندار و گفتار و کردار نیک داشته باشیم و بدانیم که تنها با تکنولوژی نمی‌توان راحت و خوشبخت زندگی کرد بلکه بشر نیاز به عشق و دوست داشتن دارد و باید دانست که خلق شده ایم که همه را دوست بداریم و در صدد خوشبخت کردن دیگران باشیم زیرا همه در حکم واحدیم و بطرف وحدت می‌رویم.

« بخش هایی از نامه ی زنده یاد استاد استادان ، علامه حکیم دکتر علیرضا یلدا به شاگرد و مریدش علیرضا رنجبر ، اول مهرماه ١٣٧٣ خورشیدی »

یکسال پیش در شب یلدا و در زایش نور و روشنایی، دانش مرد انساندوستی از تبار پاکان ره به جهانی دیگر برگرفت. آنچه به جای گذاشت مهر و مهربانی و اندیشه های ژرف و دانشی بی پیرایه برای خدمت به انسان ها بود. انسان والایی که «من» را نمی شناخت و آنچه بدان باور داشت «ما» بود. او پزشکی و دانش و عشق و مهر و خرد را معنا شد و پیامش برای اهل خرد شیوه ی زندگی جاودان.
هر چند سفرش و جدایی از او بسیار سخت و دشوار است اما پیامش و اثرش مایه ی شادی و امید برای ساختن زندگی سعادتمند انسانی است.
روان بلند این اسطوره ماندگار پزشکی معاصر ایران شاد و یادش همیشه گرامی و جاودان ، بدین آرزو و امید که راهش پررهرو باشد.

پروفسور علیرضا رنجبر
٣٠ آذرماه ١٣٩٧ خورشیدی، ٢١ دسامبر ٢٠١٨ میلادی
بن‌‌‌‌- آلمان

اولین یادبود استاد علیرضا یلدا

ياد بعضی نفرات روشنم ميدارد
نام بعضی نفرات رِزق رُوحم شده است
وقت هر دلتنگی سوی ‌شان دارم دست
جرأتم می‌بخشد
روشنم می دارد!!

"نیما یوشیج"

امروز زادروز یکی از اسطوره های تکرار نشدنی دانش پزشکی و اخلاق و انسانیت ایران، علامه و حکیم و استاد استادان زنده یاد پروفسور علیرضا یلدا، پدر دانش بیماری های عفونی ایران است.
به امید آنکه مادر گیتی چنین گوهر نیک اندیش و نازنینی را برای سعادت جامعه بشری بسیار بزاید.
روانش شاد و یادش همیشه گرامی و جاودان است،به امید اینکه راهش نیز پر رهرو باشد.

پروفسور علیرضا رنجبر،
بنیانگزار و رئیس بنیاد جهانی آکادمیک پزشکی استاد پروفسور دکتر علیرضا یلدا در دانش پزشکی

١٢ آذرماه ١٣٩٧ خورشیدی
بن- آلمان

 

WhatsApp Image 2018 12 15 at 01.38.47

درگذشت استاد عزیر معلم علم و اخلاق دکترعلیرضا یلدا را به همه شاگردان ایشان و جامعه دانشکاهیان ایران تسلیت عرض میکنم

درگذشت استاد عزیر معلم علم و اخلاق دکترعلیرضا یلدا را به همه شاگردان ایشان و جامعه دانشکاهیان ایران تسلیت عرض میکنم
استاد یلداعاشق خدمت به ایران و ایرانیها بود وبرای اعتلای دانشکاه تهران تمام عمر. پر برکت خویش را در نهایت فروتنی صرف نمود او بایدالگوی نسل کنونی و اینده دانشجویان دانشکاه تهران و پزشکان جوان ما باقی بماند
دکتر. رضا ملکزاده

تاکید دکتر یلدا بر جهل زدایی و فقرزدایی

کتر یلدا گفت: علم مرز نمی‌شناسد و استفاده از علم تمام دانشمندان دنیا برای کسانی که درراه کسب دانش تلاش می‌کنند ضروری است.

 
 

به بهانه برگزاری کنگره بین‌المللی تازه‌ترین دستاوردهای پژوهش در دانش پزشکی ملکولی و بالینی که قرار است 26 تا 29 آبان ماه در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شود پای سخن استاد یلدا، می‌نشینیم.

ادامه مطلب

برگزاری کنگره تازه ترین دستاوردهای پژوهش بهانه ای برای تکریم مقام علمی استاد یلدا

دکتر بهادری تاکید کرد: بزرگداشت مقام استاد یلدا وانتشار ويژگي هاي اخلاقي ایشان، توجه دانشجويان را به حفظ شأن مقام اساتيد جلب خواهد كرد.

 
       دکتر بهادری رئیس دفتر ارتباط با دانش آموختگان در آستانه برگزاری ششمین کنگره بین المللی تازه ترین دستاوردهای پژوهش در دانش پزشکی از استادان دانشگاه به عنوان غنی ترین سرمایه دانشگاه یاد کرد و گفت: اساتيد اصلي ترين سرمايه هاي دانشگاه محسوب ميشوند و دانشگاه با وجود آنان است كه هويت آموزشي و پژوهشي خود را به دست آورده و ارتقاء مي يابد و از اين جهت است كه دانشگاه استفاده هر چه بيشتر از مقام علمي،

ادامه مطلب

اطلاعات کنگره

 
 

بنیاد جهانی آکادمیک استاد پرفسور دکتر یلدا، در سال 2009 میلادی توسط گروهی از استادان و دانشمندان شناخته‌شده پزشکی ایرانی در خارج از کشور با همکاری استادان برجسته پزشکی داخل کشور که اکثر آن‌ها افتخار شاگردی استاد اسطوره‌ای و چهره ماندگار علم و عمل و اخلاق پزشکی و پدر طب عفونی ایران، استاد علیرضا یلدا را داشته‌اند، در کشور آلمان توسط پرفسور دکتر علیرضا رنجبر بنیان‌گذاری و به ثبت رسید. مقرپایگاه اصلی بنیاد پرفسور یلدا در شهر بن آلمان می باشد.
مهم‌ترین اهداف این بنیاد آکادمیک جهانی در دانش پزشکی که طبق اطلاعات، نخستین بنیاد آکادمیک پزشکی با چنین فرم بنیان‌گذاری و ساختاری در جهان است، مشارکت در ارتقای دانش، هنر و اخلاق پزشکی در جهت بهبودی سلامت عمومی جامعه و افزایش ارتباط علمی و صمیمانه بین دانشمندان و پژوهشگران این رشته است. 
همچنین از دیگر اهداف بنیاد استاد یلدا تلاش در جهت ارتقاء استانداردهای حرفه‌ای، تخصصی و آموزش پزشکی و تشویق و حمایت از دانشمندان و پژوهشگران جوان در رشته‌های پزشکی و بهداشت عمومی می باشد: کنگره تازه ترین دستاورد های پژوهش در دانش پزشکی ملکولی ،سلولی و بالینی که هر ساله همزمان با مراسم گرامیداشت مقام استاد علیرضا یلدا با همکاری بنیاد اکادمیک جهانی استاد علیرضا یلدا و دفتر دانش اموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران  با شرکت برجسته ترین محققان سراسر جهان برگزار می گردد به موضوعات آخرین دستاوردهای پزشکی مولکولی، سلولی، بالینی و بیوتکنولوژی در رشته‌های مختلف تخصصی و فوق تخصصی می‌پردازد. 

اطلاعات تماس