دکتر کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با صدور پیامی درگذشت استاد بزرگ و دانشمند وارسته کشور، دکتر یلدا را تسلیت گفت، متن پیام بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا اليه راجعون

استاد دکتر علیرضا یلدا در شب یلدا آسمانی شد.
استاد یلدا پیش‌ازاین نیز آسمانی بود. هنر او هم همین بود که در بیش از نیم‌قرن استادی دانشگاه، به‌تمامی هزاران شاگرد خود به‌خوبی راه و رسم آسمانی بودن در زمین را می‌آموخت.
او به فرمایش خودش پشت‌گرم به گنجی بود که بدون دغدغه معاش تمام هم‌وغم او را بر شاگرد پروری و معلمی متمرکز کرده بود و آن گنج، گنج قناعت بود. او عالمی وارسته و معلمی تمام‌عیار بود. در محضر او تعلیم و تربیت در بالاترین مراتب و دوشادوش هم تجلی پیدا می‌کردند.
استاد یلدا تجسم عینی یک استاد بود. او به شاگردانش مهر می‌ورزید و شاگردان در پناه او آرامش می‌یافتند. هم او که آغاز و انجام و مسیر حیات طیبه‌اش بر خیر و پاکی بود.
فقدان این بزرگ‌مرد عرصه علم و اخلاق در طولانی‌ترین شب سال، سخت و اسفبار است اگرچه حضور معنوی او و دست‌پروردگانش در جای‌جای دانشگاه نویدبخش روزهای بلندی برای ماست.
اينجانب به نمايندگي از دانشگاه علوم پزشكي تهران مصيبت ارتحال آن استاد فرزانه را به خانواده محترم استاد یلدا به‌ویژه همسر مکرمه و فرزندان ارجمندش و نيز يكايك شاگردان و ارادتمندان ایشان تسليت عرض می‌کنم و علو درجات و غفران واسعه الهي را از درگاه پروردگار متعال براي ايشان مسئلت می‌نمایم.
دكتر عباسعلی کریمی
اول دیماه 1396

اطلاعات تماس