پيام پرفسور دكتر عليرضا رنجبر بنيانگزار و رياست بنياد آكادميك جهاني استاد پرفسور عليرضا يلدا در دانش پزشكي

از شمار دو چشم یک‌تن‌کم
و شمار خرد هزاران بیش


دوستان و همکاران گرامی‌

با اندوه فراوان درگذشت نابهنگام یکی‌ از مشاهیر و مفاخر همیشه ماندگار تاریخ معاصر پزشکی ایران ، پدر دانش بیماری های عفونی ایران، نخستین چهره ماندگار دانش پزشکی ایران و استاد ممتاز و بی بدیل دانشگاه علوم پزشکی تهران ، شادروان استاد استادان پروفسور دکتر علیرضا یلدا که انسانیت در برابر او یر خم میکرد را به آگاهی‌ می‌‌رسانیم.

پروفسور یلدا در شب یلدا یلدایی شد. او از نسل استادان اسطوره یی پزشکی‌ و آموزگاربی همتای علم و اخلاق بود که بسیار ساده زیست و تمام عمر پر افتخار و پر ثمرخویش را تا واپسین روزهای زندگی صرف خدمت به بیماران و درمان رایگان بیماران نیازمند ایران وهمچنین پژوهش، آموزش، نگارش کتاب‌های آموزشی و ارزنده علمی‌ و اخلاقی نمود.

به پاس داشت و نکوداشت مقام شامخ علمی و اخلاقی این استاد فرزانه در سال ۲۰۰۹ میلادی بنیادی آکادمیک و پزشکی توسط شاگردان و دوستداران استاد یلدا که هر کدام از استادان و پزشکان نامدار پزشکی در سراسر جهان محسوب میشوند در آلمان و بنام‌ او بنیانگذاری شد.
این استاد بزرگ بزرگداشت‌ها و جوائز بیشمار علمی‌ و پژوهشی را در کارنامه بالنده علمی‌ خود به یادگار دارد.

آکادمی استاد ضایعه جبران نشدنی را به جامعه پزشکی و دانشگاهی ایران و جهان تسلیت می‌‌گوید و برای سرکار بانو دکتر جعفرزاده، همسر فرهیخته و نازنین استاد و فرزندان دانشمند گرامی ایشان و خانواده و بازماندگان آن استاد فرهیخته و فراموش نشدنی‌ تندرستی و صبر آرزومند است.

روانش شاد ، یادش گرامی و جاودان و راهش پررهرو باد

پروفسور دکتر علیرضا رنجبر
بنیانگذار و رئیس بنیاد آکادمیک جهانی استاد پروفسور دکتر علیرضا یلدا در دانش پزشکی

۳۰ آذر ماه ۱۳۹۶ خورشیدی

اطلاعات تماس